Zadzwoń do nas:  011 220 030
Jesteś tutaj: Branże firmy pogrzebowe Ubezpieczenie nagrobka: Kiedy warto się na nie zdecydować? 

Ubezpieczenie nagrobka: Kiedy warto się na nie zdecydować? 

Gdy kończysz projekty, ubezpieczenie nagrobków może być przydatnym narzędziem. Dlaczego. Każdego roku na cmentarzach dochodzi do tysięcy kradzieży nagrobków i aktów wandalizmu. Czynniki atmosferyczne mogą również powodować dodatkowe uszkodzenia. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu pomników czytając artykuł. Nagrobki mogą być symbolem czci i pamięci. Przywiązujemy do nich dużą wagę.

Jakie szkody są objęte ubezpieczeniem nagrobków?

Nagrobki są narażone przez cały rok na:

  • wandalizm,
  • kradzież,
  • gradobicie,
  • huragany,
  • przewrócone drzewa

Każda firma ubezpieczeniowa ma swoje warunki. Niektóre oferty obejmują tylko płytę, która przykrywa grób oraz tablicę z napisami lub rzeźbami. Inne uwzględniają dodatkowe elementy, takie jak ławki. Klienci chcą mieć możliwość ubezpieczenia rzeźb nagrobnych, które są artystyczne i pięknie wykonane, ponieważ często są one celem napastników. Ubezpieczeniem nie są objęte elementy ruchome, takie jak skradzione wieńce, rozbite wazony czy znicze.

Zainwestuj w kamień wysokiej jakości

Jak zamówić i ubezpieczyć nagrobki? Ubezpieczenie nie obejmie nagrobków, które zostały zaniedbane lub nie zostały zabezpieczone przez czas. Dotyczy to brudu, dymu, sadzy, rozlanego wosku, osunięcia się ziemi lub zawalenia. Dobrym pomysłem na pomniki i dodatkowe rzeźby jest również sprawdzenie doświadczenia i charakteru firmy przed złożeniem zamówienia. Zakład Kamieniarski Miecznikowscy, Warszawa sprowadza granit w blokach do 40 ton. Oceniamy jakość kamienia i zapewniamy, że klienci otrzymują nagrobki wykonane z wysokiej jakości materiału.